DENTYSTA DZIECIĘCY TRÓJMIASTO, GDAŃSK

Oferuje kompleksowe, specjalistyczne leczenie dzieci i młodzieży. Zapraszam na konsultacje oraz leczenie w przyjaznej atmosferze.

Telefon: 538 447 444
Email: gabinet@ewagazda.pl
adres: Gdańsk-Oliwa, ul.Kaprów 19 lok.15
(na domofonie wybierz 3015 i naciśnij )

Zęby, które w okresie dzieciństwa pojawiają się w jamie ustnej, nie są w pełni ukształtowane, dojrzałe i zmineralizowane. Tym samym już na początku stają się bardziej podatne na próchnicę. Na ich większą odporność wpływa przede wszystkim fluor – główny składnik past, płynów do płukania i innych preparatów do higieny jamy ustnej. Codzienne szczotkowanie jest więc czynnością, która nie tylko sprzyja mechanicznemu oczyszczaniu zębów, ale również pozwala działać wzmacniającemu fluorowi. Ponadto systematyczne mycie umożliwia usuwanie osadów, resztek pokarmowych i innych pozostałości, które sprzyjają rozwojowi i namnażaniu chorobotwórczych bakterii.

Dobre uzupełnienie domowych praktyk higienicznych stanowią wizyty w specjalistycznym gabinecie. Eksperci radzą, by pierwszy raz udać się do dentysty niedługo po pojawieniu się pierwszych zębów (specjalista oceni stan młodych ząbków i pokaże, jak odpowiednio o nie zadbać). Na regularne spotkania natomiast warto umawiać już dwuletniego malucha. Doświadczony stomatolog dziecięcy (taki jak dr Ewa Gazda przyjmująca w Gdańsku) przeprowadzi dokładny przegląd mleczaków i zaleci działania profilaktyczne, które ochronią zęby przed próchnicą.

Podstawowymi zabiegami stosowanymi u dzieci są: fluoryzacja i lakowanie. Fluoryzacja polega na zabezpieczeniu powierzchni zębów specjalnymi lakierami z fluorem, który stopniowo uwalnia się, sprzyjając mineralizacji. Boczne zęby trzonowe i przedtrzonowe lakuje się, by uszczelnić naturalne bruzdy, które umożliwiają gromadzenie i zaleganie bakterii. Stomatolog dziecięcy w naszym gabinecie w Gdańsku opracuje szczegółowy plan profilaktyczny indywidualnie dopasowany do potrzeb Państwa malucha.